Znakowanie przemysłowe produktów

  Proces produkcji towarów obecnie trudno jest sobie wyobrazić bez różnych kodów, opisów czy numerów seryjnych, gdyż z określonego typu znaku można odczytać nazwę i cechy produktu, producenta czy datę produkcji i zdatności do użycia. Dlatego w czasach obecnych tak bardzo ważne jest znakowanie przemysłowe produktów.

   znakowanie przemysłowe produktów

  Znakowanie przemysłowe produktów — trwałe czy tymczasowe?

  W zależności czy etykieta ma być oznaczona tylko do możliwości realizacji celu procesu produkcyjno-logistycznego czy też do identyfikacji produktu nawet po kilku latach, stosuje się trwałe lub tymczasowe znakowanie przemysłowe produktów. Nawiązując do pierwszej metody etykietowania, specjalne kody lub oznaczenia nanosi się na etykiety, a następnie mocuje się na obiekcie w sposób trwały lub z możliwością do późniejszego usunięcia. Drugą metodą oznakowuje się w sposób bezpośredni dany produkt lub jego części. Czytelność etykiet w znacznym stopniu zależy od właściwości powierzchni czy też rodzaju materiału, na którym ją umieszczono.

  Jak wybrać najlepszą metodę do oznakowania towarów?

  Współcześnie na rynku istnieje szeroki wybór metod do znakowania produktów. Podczas dokonywania wyboru należy zastanowić się, czy określony towar będzie trwale oznakowany, czy na określony czas. Istotną kwestią jest również rodzaj podłoża i materiałów, z jakimi będziemy musieli się zmierzyć.

  Znakowanie przemysłowe produktów jest bardzo ważne już na etapie samego procesu produkcyjno-logistycznego. Przed wyborem odpowiedniej metody do oznakowania, należy zastanowić się nad pewnymi kwestiami. Jeśli chcesz zaczerpnąć kolejną dawkę niezbędnych informacji potrzebnych do znakowania produktów, odwiedź nas na https://coding.koenig-bauer.com/pl/produkty/lasery/