Piaskowanie elektrokorundem

  proces piaskowania

  Proces, jakim jest piaskowanie elektrokorundem, jest bardzo istotny podczas nakładania powłok teflonowych. Zapewnia potrzebną chropowatość podłoża. Elektrokorund stosuje się także podczas produkcji papierów ściernych oraz materiałów żaroodpornych. Bardzo dużą zaletą jego wykorzystywania może być fakt, iż ma wysoką jakość czyszczenia i możliwość wielokrotnego użycia. Jego wydajność oraz uniwersalność także przemawiają na plus. 

  Wykorzystywanie

  Piaskowanie elektrokorundem można wykorzystywać do wielu celów. Wszystko zależy od potrzeb. Jedną z obróbek może być ta zdobiąca. Polegająca przykładowo na grawerowaniu powierzchni szklanych, metalowych lub po prostu kamiennych. Należy też wspomnieć o obróbce oczyszczającej, która polega na usunięciu trwalszych zanieczyszczeń z niektórych powierzchni, powstałych podczas eksploatacji. Należy wspomnieć, iż piaskowanie elektrokorundem jest procesem całkowicie ekologicznym i bezpiecznym dla człowieka. 

  piaskowanie elektrokorundem

  Proces piaskowania  

  Piaskowanie elektrokorundem jest bardzo często wykorzystywane również podczas tworzenia powłok antyadhezyjnych. Przed nałożeniem materiałów ochronnych zwykle dochodzi właśnie do piaskowania elektrokorundem. Sprawi to, iż powierzchnia jest dokładnie oczyszczona i co za tym idzie jej przyczepność, zyskuje jak najlepsze parametry.  

  W razie dodatkowych pytań lub chęci poszerzenia wiedzy na powyższy temat zapraszamy do odwiedzenia witryny: https://zapos.pl/zastosowanie/!