Wiercenie diamentowe

  Kiedy wiercenie diamentowe się sprawdza?

  Wiercenie diamentowe jest dość nowoczesną techniką, która ma wiele plusów. Dzięki temu, że ta metoda nie tworzy silnych drgań i hałasu, wiercenie diamentowe może być   wykonywane na wysokościach. Korzystanie z tej techniki pozwala na wykonanie otworów w różnych materiałach, nie tylko w betonie, ale równie w granicie, marmurze, betonie zbrojnym, ceramice budowlanej, asfalcie i żelbetonie. Wiercenie diamentowe ma zastosowanie w przypadku instalacji grzewczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i elektrycznych.

  Na czym polega metoda diamentowa?

  Wiercenie diamentowe jest nowym rozwiązaniem. Polega na tym, że narzędzia są pokryte pyłem diamentowym. Podczas kontaktu z betonem lub innymi materiałami maszyny pokryte pyłem są bardziej efektywne i dzięki temu zachowuje się większą precyzję wykonania otworów, na przykład na drzwi czy okna.

  Wiercenie diamentowe
  Wiercenie diamentowe

  Wiercenie diamentowe jest bardzo precyzyjne oraz komfortowe dla operatora, ponieważ nie emituje dużo hałasu i pyłu. 

  Koszty wykonania wiercenia diamentowego

  Cena wiercenie diamentowe jest zależna od wielkości odwiertów. Wiadomo, im większa średnica, tym wyższa cena usługi. Dodatkowo każda firma będzie miała ofertę cenową, która nawet minimalnie będzie się różnić od innej oferty cenowej firmy. Warto skorzystać z indywidualnych wycen, które możemy znaleźć w ofercie firmy.  Cena usługi za wiercenie diamentowe od 10 do 50 mm waha się w przedziale 1,90 – 2,70 zł, a odwierty 50 – 80 mm w cechach 2,20 – 3,20 zł. A przewierty o szerokości 90 – 120 mm średnio kosztują między 2,90 a 4,10 zł.

  Dowiedz się więcej na https://hbssystem.pl/wiercenie-otworow/