Cięcie betonu Szczecin

  Techniki cięcie betonu

  Beton wykorzystuje się w budownictwie, ponieważ jest dobrym materiałem i ma wiele zalet, jednak jego największą wadą jest to, że ciężko się z nim pracuje. Wiele czynności wymaga działań z zakresu cięcie betonu szczecin i korzystanie z wyspecjalizowanych maszyn. Na rynku jest bardzo wiele firm, które specjalizują się cięciem betonu. Cięcie betonu szczecin można wykonać na mokro, sucho z wykorzystaniem metody diamentowej. 

  Metoda diamentowa

  Cięcie betonu szczecin metodą diamentową jest nowym rozwiązaniem. Polega na tym, że tarcze, które są używane podczas cięcie betonu szczecin są są pokryte pyłem diamentowym. Diament jest najtwardszym minerałem na ziemi. Podczas kontaktu z betonem, maszyny pokryte pyłem diamentowym są bardziej efektywne i dzięki temu zachowuje się większą precyzję wykonania otworów, na przykład na drzwi czy okna.

  Cięcie betonu Szczecin
  Cięcie betonu Szczecin

  Oprócz betonu można ciąć żelbeton, cegły i inne materiały budownicze z doskonałą precyzją. Jest to również rozwiązanie bardziej komfortowe dla operatora. Metoda ta nie emituje dużego hałasu.

  Cięcie na mokro czy na sucho?

  Cięcie betonu szczecin na mokro jest częściej stosowane, ponieważ zapewnia wykonanie bardzo głębokich  i precyzyjnych nacięć, zostawiając krawędzie gładkie. Dzięki użyciu wody narzędzie nie nagrzewa się bardzo, dzięki czemu jest bardziej wydajne i dokładniejsze. Inaczej przebiega cięcie betonu szczecin na sucho. Do tego wykorzystywane są specjalne tarcze, które są spawane laserowo i mają przestrzeń między segmentami, aby odprowadzić ciepło, które mogłoby zniszczyć narzędzie.

  Dowiedz się więcej na https://hbssystem.pl/ciecie-betonu/