Terminowanie ciąży

  ciąża terminowanie

  Jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych metod aborcji jest farmakologiczne terminowanie ciąży. Można wykonać je w domu za pomocą tabletek poronnych, które hamują rozwój zarodka i pomagają w wydaleniu go z ciała, za pomocą skurczów macicy.

  Do kiedy można zastosować farmakologiczne terminowanie ciąży?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia farmakologiczne terminowanie ciąży można wykonać do 24 tygodnia ciąży, czyli między piątym a szóstym miesiącem. Należy jednak pamiętać, że po 12 tygodniu ciąży inaczej dawkuje się leki wczesnoporonne.

  terminowanie ciąży

  Jakie dolegliwości mogą towarzyszyć farmakologiczne terminowanie ciąży?

  Po przyjęciu pierwszej substancji w ramach farmakologicznego terminowanie ciąży, zazwyczaj nie odczuwa się żadnych dolegliwości. Poronienia występują rzadko, ale mogą się zdarzyć przy słabych ciążach. Może także wystąpić plamienie i nudności, które nie powinny niepokoić. Normalna jest także podwyższona temperatura ciała, dreszcze i biegunka, które utrzymują się do poronienia i nie występują zawsze. Po zastosowaniu drugiej substancji następuje krwawienie, które trwa zazwyczaj do 14 dni. Może zdarzyć się jednak, że będzie trwało do czterech tygodni. Nie musi być regularne. Może ustać, a następnie wrócić. Temu etapowi może towarzyszyć ból — taki jak podczas miesiączki lub taki jak podczas bólów porodowych. Środki przeciwbólowe, termofor i ruch pomogą sobie z nim poradzić. Nie należy jedynie stosować środków rozkurczowych, ponieważ może to przeszkodzić w oczyszczaniu się macicy.

  Poznaj więcej informacji na https://www.zycierodzina.pl/!