Przewóz zwłok z zagranicy

  sprowadzenie zwłok do kraju

  Śmierć bliskiej osoby to ciężki moment dla każdego człowieka. Mętlik w głowie, ból i smutek w sercu sprawiają, że najchętniej zaszylibyśmy się w kącie i tam w spokoju przeżywali żałobę. Niestety w przypadku śmierci najbliższych nie do końca można sobie na to pozwolić. Organizacja pogrzebu wymaga licznych formalności, które nie mogą czekać, aż ochłoniemy. Wszelkich załatwień jest jeszcze więcej, gdy do zgonu doszło w kraju innym niż Polska, w pierwszej kolejności należy się wówczas zatroszczyć o przewóz zwłok z zagranicy.

  Niezbędne formalności

  O ile organizacja pogrzebu osoby, która zmarła w ojczyźnie nie jest szczególnie skomplikowana, o tyle pochowanie krewnych z zagranicy w Polsce wymaga zmierzenia się z dużo większą papierologią. W procesie uwzględnić należy przede wszystkim przewóz zwłok z zagranicy, który wiąże się z koniecznością uzyskania konkretnych dokumentów. Aby ciało mogło zostać przetransportowane do Polski, niezbędne jest uzyskanie zaświadczenia o braku przeszkód do wywiezienia zwłok. Dokument ten wydawany jest przez polskiego konsula, pełniącego tę funkcję w kraju, z którego przewóz ma nastąpić.

  sprowadzenie zwłok do kraju

  Pomoc zakładów pogrzebowych

  Ponieważ przewóz zwłok z zagranicy dla osoby pogrążonej w smutku nie jest łatwym wyzwaniem zarówno pod względem psychicznym jak i organizacyjnym, warto skorzystać z pomocy oferowanej przez zakład pogrzebowy. Jego pracownicy zajmą się nie tylko transportem zmarłego, ale będą również gotowi pomóc w dopełnianiu wszelkich formalności, które poza wspomnianym zaświadczeniem, w zależności od kraju, mogą obejmować także inne dokumenty.

  Dowiedz się więcej na https://charon24.eu/2020/12/03/transport-zwlok-z-zagranicy-poradnik/!