Olejek konopny – na co pomaga?

  Olejki różnego pochodzenia są bardzo cenne w codziennej pielęgnacji. Jednym z takich olejków jest olejek konopny, którego wspaniałe właściwości poprawią kondycję naszej skóry i włosów. 

  Jak powstaje olejek konopny?

  Olejek konopny pozyskiwany jest z roślin uprawianych komercyjnie. Należy wspomnieć, że olejki konopne nie mają nic wspólnego z narkotykiem, bowiem nie zawierają THC (tetrahydrokannabinol), czyli związku narkotycznego, który wywołuje halucynacje. Tłoczony jest na zimno i zawiera w sobie chlorofil, przez co zaleca się trzymanie go w ciemnych buteleczkach, aby nie stracił swojego zielonego koloru. Olejek konopny powinien stosowany być na zimno, aby nie stracił swoich właściwości i nie zaczął wydzielać substancji dla nas szkodliwych. 

  olejek cbd na co pomaga

  Olejek konopny na co pomaga?

  Olejek konopny na co pomaga to poprawa kondycji naszej skóry, zwłaszcza tej tłustej i mieszanej, skłonnej do występowania trądziku. Dzięki zawartym w olejku witaminom A, E i K, nasza skóra wolniej się starzeje, powstaje mniej zmarszczek i staje się bardziej elastyczna i jędrna. Olejek konopny na co pomaga wspiera także ochronę przeciwsłoneczną naszej skóry, dzięki składnikom roślinnym. Olejek konopny na co pomaga to również pomoc dla włosów. Wykazano, że wpływa pozytywnie na ich porost i zapobiega powstawaniu łupieżu. Olejek konopny na co pomaga to ratunek zwłaszcza dla włosów suchych oraz skłonnych do puszenia się. Podobnie jak w przypadku innych olejków poleca się wtarcie go we włosy i pozostawienie go na kilka godzin, najlepiej na całą noc. 

  Dowiedz się więcej na https://greenstuff.pl/na-co-pomaga-olejek-konopny-czyli-lecznicze-wlasciwosci-cbd/