Montaż drzwi przesuwnych

  Na rynku drzwi wybór jest ogromny. Drzwi przesuwne to idealny wybór do mniejszych pomieszczeń, w których potrzebujemy zaoszczędzić miejsce, ale mają one jeszcze wiele innych zalet. Jedną z nich jest montaż drzwi przesuwnych, który jest na tyle prosty, że możemy wykonać go samodzielnie bez wynajmowania fachowców.

  Plusy drzwi przesuwnych

  Wybierając montaż drzwi przesuwnych zamiast tradycyjnych drzwi rozwieranych, oszczędzamy miejsce w pokoju, gdyż drzwi nie otwierają się ani na zewnątrz, ani do wewnątrz. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest atrakcyjny wygląd. Zarówno we wnętrzach urządzonych nowocześnie jak i tych w stylu retro czy vintage, montaż drzwi przesuwnych będzie bardzo dobrym rozwiązaniem i ciekawie skomponuje się z resztą wystroju. 

  Do jakiego pomieszczenia?

  Zarówno w łazience, sypialni jak i salonie montaż drzwi przesuwnych jest nie tylko możliwy, ale i funkcjonalny. W przypadku łazienki drzwi przesuwne są najczęściej wybierane ze względu na oszczędność przestrzeni. Taki system drzwi możemy też zastosować, jeśli chcemy podzielić duży pokój na dwa mniejsze, uzyskując w ten sposób dodatkową sypialnię. W ten sposób zyskujemy więcej prywatności, nie tracąc przestrzeni.

  Jakie drzwi wybrać?

  Istnieją dwa rodzaje drzwi przesuwnych — naścienne i kasetowe. Te pierwsze przesuwając się, chowają się do wnętrza ściany, natomiast te drugie poruszają się po zewnętrznej prowadnicy. Jak już dopasujemy rodzaj do naszego wnętrza i zakupimy wybrane drzwi, możemy rozpocząć montaż drzwi przesuwnych w naszym mieszkaniu.

  Dowiedz się więcej tutaj https://erkado.pl/