Paleta przemysłowa

  Obecnie na rynku możemy znaleźć szereg rodzajów paleta przemysłowa. Każda ze sprzedawanych platform posiada unikatowe wymiary oraz służy do transportu innego rodzaju towaru. Jeśli zależy nam na zakupie odpowiednich paleta przemysłowa dla swojego przedsiębiorstwa, powinniśmy zapoznać się z dostępnymi na rynku modelami platform.

  Palety EURO

  Najbardziej popularną paleta przemysłowa jest ,,europaleta” o wymiarach 1200 × 800 × 144 mm — może być obciążona nawet do 1500 kilogramów. Warto wspomnieć, że palety EURO mogą być produkowane i naprawiane przez każdą działalność gospodarczą, która posiada ważną licencję EPAL. W wielu krajach Europy również państwowe spółki kolejowe posiadają licencje na produkcję paleta przemysłowa EUR. Warto również wspomnieć, że naprawiane palety trzeba oznaczyć specjalnym gwoździem naprawczym, na którym znajduje się symbol EPAL.

  paleta przemysłowa

  Jeśli paleta przemysłowa została naprawiona bez licencji, lub posiada widoczne uszkodzenia mechaniczne, nie może być traktowana jako EURO — jest to związane z kwestiami bezpieczeństwa. Chodzi o to, aby nie rozpowszechniać palet z nielegalnych źródeł, które mogłyby nie spełniać swojej funkcji przy transporcie ładunku.

  Palety produkowane przez PKP cargo

  Również polska spółka kolejowa (PKP cargo) produkuje własne paleta przemysłowa. Palety z polskiej firmy są traktowane jako EURO, jednak tylko w egzemplarzach, które zostały wyprodukowane przed 1 maja 2004 roku.

  Sprawdź ofertę wysokiej jakości palet przemysłowych na https://lukpal.pl/paleta-przemyslowa/!