Maszyny do znakowania laserowego

  wynajem busów osobowych kraków

  Laserowe znakowanie produktów jest obecne w każdej dziedzinie życia. Znaleźć je można zarówno w produktach spożywczych, karmie dla zwierząt oraz w przypadku branż przemysłowych. Zgłębiając temat znakowania produktów warto wiedzieć w jaki sposób się to dokonuje oraz jakie maszyny do znakowania laserowego są wykorzystywane w tym procesie. 

  Laserowe znakowanie produktów

  Maszyny do znakowania laserowego to wyspecjalizowane narzędzia wykorzystujące wiązki lasera. Laser bowiem umożliwia precyzyjne dokonanie kodowania na każdego rodzaju produkcie, dlatego nadaje się do precyzyjnego wypalania kodów kreskowych i dat. Dokładna wiązka lasera ma możliwość naniesienia nawet małych cyfr i liter na materiały przeznaczone do produkcji zarówno produktów żywnościowych jak i twardych opakowań przemysłowych.

  Maszyny do znakowania laserowego

  Specyfikacja znakowania laserowego 

  Systemy laserowe można podzielić na dwie różne grupy: lasery CO2 i lasery na ciele stałym. Podczas gdy lasery CO2 są szeroko stosowane w przemyśle od wielu lat, lasery na ciele stałym zaczęły ostatnio zyskiwać na znaczeniu ze względu na niższe koszty produkcji i większą wszechstronność. Maszyny do znakowania laserowego z technologią FIber SPA F Pulsed (FP) doskonale nadają się do znakowania produktów z tworzywa sztucznych takich jak folie, czy opakowania plastikowe. Lasery wykorzystujące CO2 zaś wyspecjalizowane są do kodowania na produktach przemysłowych

  Po więcej informacji zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową https://coding.koenig-bauer.com/pl/