Koszt montażu rekuperacji

  Jedną z najbardziej skutecznych rodzajów wentylacji z odzyskiem ciepła, niezależnie od panującej temperatury na zewnątrz jest rekuperacja. W praktyce gwarantuje zarówno oczyszczenie powietrza, jak i ograniczenie strat ciepła, dając w ten sposób możliwość zaoszczędzenia na ogrzewaniu. Ile zatem wynosi koszt montażu rekuperacji?

  Zalety i wady montażu wentylacji z odzyskiem ciepła

  Obecnie coraz częściej ludzie decydują się na montaż wentylacji z odzyskiem ciepła. Do jednych z ich głównych argumentów należy fakt, że koszt montażu rekuperacji po pewnym czasie może się zwrócić. Kolejną zaletą wentylacji mechanicznej stanowi oczyszczanie powietrza, jeszcze zanim zostanie wprowadzone przez specjalne nawiewniki do wnętrza. Wpływa to na lepszy sen i kondycję układu oddechowego, a co za tym idzie – znacznie zwiększa się komfort życia mieszkańców. Rekuperacja umożliwia utrzymanie wilgotności powietrza na optymalnym poziomie, a także o wiele szybciej niweluje nieprzyjemne zapachy.

  Koszt montażu rekuperacji

  Ile wynosi koszt montażu rekuperacji?

  Montaż rekuperacji na samym początku wymaga dość sporych nakładów finansowych, ponieważ trzeba zamówić projekt instalacji, kupić rekuperator i zapłacić specjalistom za jego montaż. Największy wydatek stanowi samo urządzenie, gdyż jego cena zależy od mocy, stopnia zaawansowanej automatyki i liczbie funkcji. Przewidywany koszt montażu rekuperacji może zatem wahać się między 14000 a nawet 35000 złotych. 

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na https://malmo-oze.pl/