Rozpuszczalnik uniwersalny

  Rozpuszczalnik uniwersalny to substancja, która może rozpuszczać zarówno związki polarne, jak i niepolarne. Głównym zadaniem rozpuszczalnik uniwersalny jest pomoc przy usuwaniu powłok malarskich.  Przydaje się również do mycia różnego rodzaju przyrządów do malowania, w tym pędzli. Stosowany jest przy praktycznie wszystkich działaniach remontowych. Używać go może każdy. Nie ma specjalnych wymogów do korzystania z rozpuszczalnik uniwersalny. Najważniejsze jest odpowiednie obchodzenie się z nim oraz zachowanie bezpieczeństwa.

  Do czego można użyć rozpuszczalnika?

  Jak nazwa wskazuje, rozpuszczalnik uniwersalny rozpuszcza różnego rodzaju substancje. Zależnie od potrzeby istnieje wiele jego rodzajów. Nadaje się świetnie do rozcieńczania farb, odtłuszczania elementów oraz usuwania starych malarskich powłok. Jego cena nie jest duża, więc wiele ludzi stosuje go na co dzień. Rozpuszczalnik uniwersalny jest niezbędnym produktem dla majsterkowiczów. Warto zapoznać się z rodzajami rozpuszczalnik uniwersalny oraz zastosowaniem konkretnych typów. Brak wiedzy może skutkować niepożądanymi efektami i dodatkowym czasem na naprawienie szkód.

  Rozpuszczalnik uniwersalny

  Rodzaje rozpuszczalników

  Najczęściej stosowanym rodzajem rozpuszczalnika jest rozpuszczalnik uniwersalny. Korzysta się z niego w trakcie rozpuszczania wyrobów celulozowych, poliwinylowych, ftalowych, olejnych oraz chlorokauczukowych. Przydaje się przy wielu pracach budowlanych. Warto go mieć przy malowaniu powierzchni, odnawianiu mebli, odtłuszczaniu, myciu narzędzi oraz zmywaniu lakierów. Warto pamiętać, że mimo nazwy rozpuszczalnik uniwersalny inne typy rozpuszczalnika mogą nadawać się bardziej do niektórych zadań niż ten. Innymi rozpuszczalnikami, które często można znaleźć w warsztacie majsterkowicza, są: rozpuszczalnik nitro, do lakierów, epoksydowy i ftalowy.

  Aby dowiedzieć się więcej sprawdź stronę internetową: https://www.skplus.pl/