Malowanie wielkogabarytowe

  Malowanie wielkogabarytowe znacznie różni się od pokrywania mniejszych powierzchni. Jest ono dużo bardziej skomplikowane, dlatego stosuje się metody, dzięki którym farba położona jest równomiernie oraz nie powstają dziury. Elementy malowane w miejscach oferujących malowanie wielkogabarytowe to, np. samochody, konstrukcje stalowe, autobusy, cysterny oraz kontenery. Więc czy istnieje najlepsza technika malowania? Jakie są ich rodzaje?

  Malowanie proszkowe

  Malowanie wielkogabarytowe proszkowe składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest dokładne oczyszczenie malowanej powierzchni. Jest to niezbędne do przeprowadzenia kolejnych etapów. Następnie elementy napylane są farbami proszkowymi metodą elektrostatyczną. Odbywa się to w dwóch kabinach. Następnie produkty wkładane są do pieca, który utwierdza farbę i wtedy malowanie wielkogabarytowe proszkowe dobiega końca.

  Lakierowanie natryskowe na sucho

  Pierwszy etap to oczyszczenie i odtłuszczenie malowanej powierzchni. Później pod wysokim ciśnieniem przez specjalne pistolety pokrywa się obiekt farbą w postaci drobinek. Malowanie wielkogabarytowe na sucho charakteryzuje się wydajnością, ponieważ pozwala na odzysk farby.

  Malowanie aut

  Lakierowanie natryskowe na mokro

  Do pokrywania powierzchni na mokro wykorzystuje się różnego rodzaju lakiery, które chronią przed korozją, zapewniają dodatkową ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. W lakierniach stosujących malowanie wielkogabarytowe na mokro, stalowe elementy zabezpiecza się ogniochronnie. Komory w budynku są wentylowane oraz bezpyłowe, więc nie ma możliwości na zanieczyszczenie malowanej powierzchni.

  Dowiedz się więcej na https://alucrom.pl/lokalizacje/stacje/bykow-1-wroclaw/!