Laserowe znakowanie produktów

  Odkąd stosuje się rygorystyczne wymagania prawne dotyczące oznakowania żywności, znakowanie produktów przy użyciu lasera stało się powszechne. Na czym polega i jakie ma zastosowanie laserowe znakowanie produktów?

  Na czym polega znakowanie produktów?

  Laserowe znakowanie produktów to grawerowanie lub kodowanie unikalnych numerów albo identyfikatorów wymaganych prawem polskim lub europejskim. Niektóre z oznaczeń dostępne są tylko dla dystrybutorów i producentów, którzy posiadają specjalne urządzenia umożliwiające ich odczytanie. Prawo Unii Europejskie dużo swojej uwagi poświęca branży żywnościowej, w której stosowanie właściwych oznaczeń traktuje jako standard. 

  Laserowe znakowanie produktów

  Do czego służy znakowanie produktów?

  Istnieje wiele zastosowań laserowe znakowanie produktów. Niektóre z nich obejmują identyfikację przedmiotów, kodowanie partii lub serii oraz jako zamiennik kodów kreskowych. Laser służy do wygrawerowania na produkcie zakodowanej wiadomości alfanumerycznej, którą można odczytać ludzkim okiem i skanerem optycznym. Symbole są trwałe i mogą przetrwać dziesięciolecia, jeśli będą odpowiednio pielęgnowane. Laser służy do oznaczania partii lub kodowania partii towaru. Odbywa się to poprzez wygrawerowanie kodu na elemencie, który identyfikuje każdy towar w inwentarzu w celu późniejszego odzyskania i wyprowadzenia. Kody partii były powszechnie używane w sklepach spożywczych z identyfikatorami numerycznymi lub kodami kreskowymi, ponieważ są one bardziej ogólnie znane dzisiaj. Kodowanie partii jest stosowane w różnych gałęziach przemysłu, takich jak produkcja, magazynowanie, opieka zdrowotna itp., gdzie każdy zestaw artykułów ma unikalny numer partii, który je identyfikuje i informuje firmę, który

  Uzyskaj więcej informacji o laserowe znakowanie produktów na stronie internetowej https://pl.koenig-bauer.com/pl/!