Bezpyłowe wiercenie betonu

  Cięcie i wiercenie betonu to jedna z najczęściej wykonywanych usług w pracach budowlanych i remontowych, ponieważ beton i żelbeton to materiały powszechnie stosowane ze względu na swoje właściwości takie jak np. wytrzymałość i niezwykła trwałość. Obecnie bezpyłowe wiercenie betonu zastępuje tradycyjne cięcia i nawiercenia, gdyż jest to o wiele lepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę stan zdrowia – podczas prac nie wytwarza się ogromna ilość pyłu, która przedostaje się do organizmu. 

  Na czym polega bezpyłowe wiercenie betonu?

  Już na samym początku dobrze jest zastanowić się czym tak naprawdę jest wiercenie. Z definicji jednoznacznie wynika, iż jest to proces polegający na obrabianiu materiału poprzez skrawanie przy użyciu specjalnych narzędzi – wierteł. Bezpyłowe wiercenie betonu może odbywać się za pomocą dwóch metod. Jedną z nich jest wykorzystanie techniki diamentowej, a druga z kolei to użycie specjalistycznych wierteł odsysających. Technika diamentowa jest skuteczna dzięki temu, że proces wiercenia odbywa się tzw. “na mokro”. Umożliwia to znaczne zniwelowanie powstawania szkodliwego dla zdrowia pyłu i utrzymania jak największej precyzyjności.

  Bezpyłowe wiercenie betonu

  Bezpyłowe wiercenie betonu – dlaczego warto?

  Przeróbki betonu są najczęściej wykonywanymi pracami w budownictwie. Może to być przygotowanie podłoża do ułożenia kostki z polbruku i stworzeniu niesamowitych dróżek w ogrodzie, a także beton jest podstawowym materiałem podczas stawiania fundamentów. Z uwagi na częste wykorzystywanie betonu, dobrym pomysłem jest bezpyłowe wiercenie betonu, ponieważ technika ta znacznie przyspiesza wykonywanie prac, jest dokładna i jednocześnie precyzyjna, a także o wiele lepiej wpływa na zdrowie pracowników. 

   

  Możesz dowiedzieć się więcej o bezpyłowym wierceniu betonu na https://vimess.pl/