Jak wygląda cięcie betonu liną diamentową?

Metoda diamentowa to obecnie najnowocześniejszy sposób wiercenia w najtwardszych powierzchniach. Nierozłącznie towarzyszy robotnikom na budowach podczas wiercenia otworów, montowaniu kotew i prętów zbrojeniowych oraz cięcie betonu liną diamentową.

Czym się różni lina od wiertła diamentowego?

Wiertło diamentowe to nie jest typowe, nieregularne wiertło, jakie przychodzi nam do głowy na myśl o wiertłach. Takie wiertła są już przestarzałe i prymitywne. Służą co najwyżej do najprostszych i najtańszych prac. Wiertło z końcówką diamentową wygląda jak walec, jest regularne i gładkie. Sprawdza się idealnie podczas wiercenia. Zostawia bowiem po sobie otwory o gładkich krawędziach, których nie trzeba poprawiać. Co więcej, wiertła diamentowego używa się także do poprawek po tradycyjnych urządzeniach. Lina diamentowa to urządzenie służące do cięcia grubych i trudno dostępnych materiałów. Cięcie betonu liną diamentową zastępuje zawodne cięcie betonu piłą ścienną.

cięcie betonu liną diamentową

Zalety i cechy cięcie betonu liną diamentową

Cięcie liną diamentową odbywa się na mokro, dzięki czemu nie generuje dokuczliwego i brudzącego pyłu. Lina diamentowa pozostawia po sobie równe krawędzie na rozciętym materiale. Jest precyzyjna i nie niszczy betonu ani nie odrywa jego kawałków przy okazji cięcia. Podczas cięcie betonu liną diamentową nie słychać żadnego hałasu. To prawdziwy hit w branży i zdecydowanie najnowocześniejsza metoda pracy nad twardymi materiałami. Każda profesjonalna firma budowlana powinna wykorzystywać tę metodę w swojej pracy.

Dowiedz się więcej na https://vimess.pl/!

Dodaj komentarz