Farby strukturalne na ścianę

  Jeżeli planujesz w domu remont i chcesz coś zmienić, farby strukturalne na ścianę będą dobrym rozwiązaniem. Pozwala ona na niebanalną ozdobę pomieszczenia i na pewno zwróci uwagę gości. Dzięki niej jesteśmy w stanie uzyskać różną strukturę na ścianie. Wszystko będzie zależeć od naszej wyobraźni.

  Czym są farby strukturalne?

  Farby strukturalne na ścianę nadają ścianie określoną strukturę, przy czym pełnią funkcję dekoracyjną. Efekt, jaki tworzy to porowata struktura. Farby strukturalne na ścianę mogą tworzyć różne efekty. Dzięki różnym sposobom nakładania tej farby można uzyskać różne efekty. Do najpopularniejszych należy efekt piasku na pustyni i efekt baranka. Jednak istnieje wiele innych efektów. Najczęściej takiej farby używa się w korytarzu i na klatce schodowej. Farby strukturalne na ścianę możemy umieszczać na różnych kolorach ścian, a także pomalować ją po nałożeniu.

  dobra struktura wnętrza

  Wady i zalety farby strukturalnej

  Farby strukturalne na ścianę są łatwe i szybkie w nakładaniu. Farba ta daje możliwość nałożenia jej na ścianę z niedoskonałościami. Ściana nie wymaga wcześniejszej obróbki, może być ona nierówna. Farby strukturalne na ścianę to sposób na dekorację wnętrza. Dają one duże pole manewru. Można dzięki nim uzyskać przeróżne struktury. Ściana strukturalna sprawia, że mniej widać brud i uszkodzenia mechaniczne. Wadą takiej farby jest jednak to, że zbiera kurz. Ponadto usunięcie jej ze ściany nie należy do najłatwiejszych. Można się jej pozbyć za pomocą szlifowania.

  Dowiedz się więcej na ten temat na: https://fguardi.com.pl/farby_dekoracyjne,cat-1!