Malowanie na mokro

  Zabezpieczenie konstrukcji metalowych i stalowych jest bardzo ważne podczas ich późniejszego użytkowania. Tylko wykonane prawidłowo zapewnią odpowiednią jakość produktu i długotrwałość lakierowanej powierzchni. Podczas konserwowania elementów stalowych i metalowych najlepiej wykorzystać lakierowanie proszkowe lub malowanie na mokro. Drugą metodę stosuje się w przypadku, kiedy materiał nie jest odporny na działanie wysokich temperatur. Jakie są jej zalety?

  Dokładność

  Między głowicą rozpylającą a malowaną powierzchnią wytwarza się pole elektrostatyczne. Cząsteczki farby o ładunku ujemnym są rozpylane na materiał, którego cząsteczki są dodatnie. Dzięki temu farba dociera nawet w najgłębsze zakamarki malowanego obiektu oraz nie zużywa się jej tak dużo jak podczas malowania tradycyjnego. Jest więc o wiele bardziej wydajna.

  Estetyka wykończenia

  Podczas malowanie na mokro należy wybierać najlepsze sprzęty, kompatybilne z używanymi farbami. Dzięki temu można uzyskać niesamowite efekty, doskonałą jakość wykończenia oraz brak zacieków, które są zmorą wielu technik lakierowania. Dobra farba również ma ogromne znaczenie. To ona zabezpiecza materiał, pełniąc funkcję antykorozyjną. Należy więc korzystać jedynie ze sprawdzonych i profesjonalnych produktów w celu długotrwałej konserwacji materiału.

  Lakierowanie na mokro

  Krótki czas malowania

  Niedługi czas wykonywania usługi to na pewno jedna z zalet malowanie na mokro. Czas lakierowania znacznie się skraca, ponieważ nie ma potrzeby, aby czekać na wyschnięcie poprzednich warstw przed malowaniem kolejnych.

  Dowiedz się więcej na https://alucrom.pl/obrobka-powierzchniowa/lakierowanie-przemyslowe/lakierowanie-na-mokro/!