Charakterystyka rozpuszczalnika technicznego

  Podczas prac remontowych i renowacyjnych trudno poradzić sobie bez środka takiego jak rozpuszczalnik techniczny 5l. To jeden z tych niezbędnych produktów, który służy do rozpuszczania innych wyrobów, dlatego możemy go użyć na przykład gdy mamy do wyczyszczenia zabrudzone akcesoria malarskie albo chcemy pozbyć się  starych powłok malarskich ze ścian lub innych powierzchni. 

   

  Do czego służy?

  Czasem nazw rozpuszczalnik techniczny 5l i rozcieńczalnik używa się zamiennie, jednak nie jest to do końca poprawne. Tego pierwszego nie powinno się stosować do rozcieńczania farb. W przypadku, gdy musimy rozcieńczyć wyrób, konieczne jest użycie produktu wskazanego w karcie technicznej konkretnej farby. Jeśli te zalecenia zostaną zignorowane, może się okazać, że wyrób nie będzie już zdatny do malowania. Rozpuszczalnik techniczny 5l służy w głównej mierze do odtłuszczania powierzchni. Można go użyć także, gdy przygotowujemy podłoże przed malowaniem, gruntowaniem lub nakładaniem tynku. Środek ten jest w stanie poradzić sobie z oczyszczeniem z lakierów, tłuszczów oraz olejów. Z łatwością wymyjemy nim zabrudzone od malowania pędzle i pozbędziemy się nawet wosku.

  rozpuszczalnik techniczny 5l

  Jak poprawnie korzystać z rozpuszczalnika?

  Rozpuszczalnik techniczny 5l jest najczęściej możliwy do zakupu w formie przezroczystej cieczy. Charakteryzuje się mocnym zapachem i jest łatwopalny. Z tego powodu powinniśmy pamiętać o pewnych środkach ostrożności podczas używania tego preparatu. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest nieużywanie go w pobliżu ognia. W zetknięciu z płomieniem może wywołać pożar, dlatego lepiej stosować się do zaleceń producenta. Co więcej, rozpuszczalnik techniczny 5l powinien być stosowany jedynie w bardzo dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Wynika to z jego szkodliwego wpływu na układ oddechowy. Przy nieodpowiedzialnym wykorzystaniu może podrażnić błony śluzowe oraz wywoływać bóle głowy.

  Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://www.skplus.pl/produkty/