Sklejka szalunkowa

  Wiele materiałów wykorzystywanych w budownictwie musi służyć klika lub kilkanaście lat. Jeden z popularniejszych materiałów wykorzystywanych w przemyśle budowlanym to sklejka szalunkowa. Jest wytwarzana z wielu gatunków drewna i jest zaliczana do płyt drewnopochodnych. Sklejka szalunkowa wyróżnia się wysoką odpornością na zginanie i może służyć przez bardzo długi okres czasu.

  sklejka szalunkowa

  Wykorzystanie płyty szalunkowej

  Jak sama nazwa wskazuje, sklejka szalunkowa służy do wykonywania szalunków podczas prac budowlanych, czyli form, które są zalewane betonem. Sklejka szalunkowa wykorzystywana jest również do produkcji różnych elementów konstrukcyjnych. Znajduje również rozwiązanie jako elementy rusztowania. Wykorzystuje się ją też do budowy ścian działowych w budynkach i coraz częściej stosuje się ją do wykańczania wnętrz jako okładziny ścienne.

  Jaka jest cena sklejki szalunkowej

  Sklejka szalunkowa to materiał, którego cena jest zależna od jakości drewna wykorzystanego podczas jej produkcji. Przed zakupem należy zastanowić się, do czego będzie wykorzystana. Sklejki wodoszczelne lub antypoślizgowe doskonale sprawdzają się jako platformy na rusztowania. Sklejka szalunkowa wykonana z drewna brzozowego o grubości 20 mm może kosztować około 80 złotych. Zakres cen za sklejkę szalunkową sięga nawet pięciuset złotych za metr kwadratowy. Inwestycja w ten produkt z całą pewnością zwróci się użytkownikowi, ponieważ jest ona materiałem odpornym na różne czynniki zewnętrzne.

  Dowiedz się więcej: https://www.sklejkaorzechowo.pl/sklejka-szalunkowa-foliowana-i-antyposlizgowa/