Malowanie wielkogabarytowe

  Jeśli my, lub nasza firma, posiadamy ogromne konstrukcje stalowe, z pewnością wiemy, jak łatwo ulegają one zniszczeniu. Z biegiem lat odchodzi od nich farba, co nadaje im nieestetyczny wygląd. Rozwiązaniem jest malowanie wielkogabarytowe. Bez posiadania specjalistycznych farb i maszyn, nie będziemy w stanie pomalować wielkich konstrukcji stalowych. Najlepiej więc oddać nasze konstrukcje w ręce specjalistów, którzy za pomocą specjalnie do tego skonstruowanych maszyn, równomiernie nałożą farbę. Istnieje kilka metod malowanie wielkogabarytowe, między innymi metoda natryskowa i metoda proszkowa.

  Metoda natryskowa

  Jedną z bardziej polecanych metod malowanie wielkogabarytowe konstrukcji stalowych, jest metoda natryskowa. Potrzebna do niej jest lakiernia wielkogabarytowa, w której umieszcza się uprzednio oczyszczone elementy konstrukcji i poddaje się je natryskowi farbą. Takie lakierowanie na mokro zapewnia idealne i równomierne pokrycie konstrukcji stalowych. Niektóre lakiernie wielkogabarytowe umożliwiają pomalowanie elementów osiągających nawet dwadzieścia metrów.

  malowanie wielkogabarytowe

  Metoda proszkowa

  Inną metodą malowanie wielkogabarytowe jest metoda proszkowa. Za jej pomocą również pomalujemy wielkie konstrukcje stalowe. Na początku oczyszcza się dokładnie powierzchnię, którą chcemy pomalować, a następnie wkłada się ową stalową konstrukcję do komory śrutująco-piaskującej, gdzie rozpylana jest farba proszkowa.  W zależności od wielkości owej komory możemy pomalować elementy o różnej wielkości. 

  Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://alucrom.pl/