System BIM, jest to modelowanie informacji o budynku, a bim object to model stworzony właśnie w tym systemie. Program ten stworzony został po to, aby ułatwić pracę wszystkim uczestnikom procesu budowlanego, od architektów, inżynierów i wykonawców, po inwestorów. Niestety wcześniej często używano do składowania danych segregatorów, plików pdf, czy arkuszy w Excelu. Dane po latach wtedy stawały się nieaktualne i ciężko było poprawić je wszystkie, ponieważ przy zmianie bim object, zmieniają się również inne parametry. System wychwyci to i zmieni automatycznie.

  Zalety systemu BIM

  Najważniejszą korzyścią jest możliwość tworzenia bim object trójwymiarowych i dwuwymiarowych, co znacznie ułatwia wyobrażenie sobie finalnego efektu. System ten umożliwia również redukcję śmieci na budowie, dzięki dokładnemu obliczeniu ile materiałów jest niezbędnych do stworzenia inwestycji. Mamy również możliwość ochrony kontraktów rządowych oraz spełnianie wymogów Poziomu 2 BIM. Program też zapewnia większe bezpieczeństwo.

  bim object

  Koszta związane z BIM

  Korzystanie z systemu BIM nie jest darmowe, natomiast jest bardzo opłacalne. Szacuje się, że w ponad rok zwrócą się wszystkie koszta związane z tym programem. Nie będzie konieczne zatrudnianie więcej osób, niż jest to konieczne. Nikt nie będzie marnował czasu na ręczne przeliczanie danych przez zmianę bim object lub innych informacji. Przez automatyczne przeliczanie wszystkich parametrów, znikną koszty poprawek, czas realizacji będzie szybszy, a produktywność większa. Na bieżąco kontrolujemy koszta i ich ewentualną zmianę podczas procesu budowy.

  Dowiedz się więcej na https://bimup.tech/en/bim-for-inves tors/!