Rozpuszczalnik nitro 5l

  Rozpuszczalnik nitro 5l jest mieszaniną octanu etylu, acetonu, toluenu oraz często octanu butylu. Przedostatni składnik stanowi 70% roztworu. Należy jednak poczytać recenzje i dokładnie sprawdzić skład, ponieważ niektórzy producenci zamiast zgodnie z etykietą na butelce sprzedać rozpuszczalnik nitro 5l, sprzedają benzynę lakową. Ona natomiast nie nadaje się tak dobrze do rozcieńczania wszystkich rodzajów farb, do których nadaje się rozpuszczalnik nitro 5l.rozpuszczanie

  Zastosowanie

  Rozpuszczalnik nitro 5l przede wszystkim jest świetny do rozcieńczania farb lub lakieru. Często farby i lakiery mają zbyt intensywną barwę, a przy materiałach jak drewno lepiej wygląda cieńsza warstwa nałożonego produktu. Pomaga on również dokładnie oczyścić pędzle i wałki po skończonym malowaniu oraz umyć niektóre powierzchnie. Rozpuszczalnik nitro 5l nadaje się również do odtłuszczania, które jest niezbędne, ponieważ bez tej czynności farba zwyczajnie odpadnie z powierzchni. Przy malowaniu mebli ważnym krokiem jest dokładne ich osuszenie. Do tej czynności jak i do rozcieńczenia farby lub lakieru przydatny będzie rozpuszczalnik nitro 5l. Substancja ta rozpuszcza również styropian oraz może być używana do mycia samochodów. Rozpuszcza ona brud, nie naruszając przy tym lakieru.

  Cechy rozpuszczalnika

  Rozpuszczalnik nitro 5l jest klarowny. Posiada często dodatki, które pomagają w rozpuszczeniu się lakieru. Nie powoduje on zżółknięcia rozrzedzonego roztworu oraz ma niską zawartość siarki.

  Zobacz więcej na: http://www.skplus.pl/solvent-nitro/!