Rury

  Znakowanie rur znajduje swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie zawarta informacja na temat instalacji może w znacznym stopniu wpłynąć na bezpieczeństwo pracowników i wykonawców w miejscu wykonywania ich pracy. Dodatkowa odpowiednie znakowanie rur jest w stanie bardzo ułatwić pracę inżynierom, którzy mogą szybko i bez zbędnych problemów, podjąć decyzję podczas wystąpienia jakiejś awarii.

  Na co wpływa znakowanie rur?

  Znakowanie rur jest wykorzystywane z wielu względów. Jednym z nich są przepisy prawne. Znakowanie rur ma ważne znaczenie w przypadku ratowania życia, gdyż jego niewystępowanie może przyczynić się do powstania niebezpieczeństwa dla pracowników czy innych osób znajdujących się w danym budynku. Dodatkowo pozwala na obniżenie  kosztów związanych z wystąpieniem pomyłek oraz na zwiększenie produktywności, ponieważ specjalne naklejki umożliwiają podjęcie szybkiej i skutecznej interwencji. 

  Znakowanie rur

  Jakie są sposoby na znakowanie rur?

  Laserowe znakowanie jest jednym z najczęstszych sposobów znakowania rur. Dzieje się tak ze względu na szybkość i efektywność z jaką przebiega proces, ale również na wszechstronność jego zastosowania. Znakowanie rur przy pomocy lasera charakteryzuje się wysoką jakością i czytelnością. Jest niezwykle odporny na działanie czynników zewnętrznych takie jak niskie temperatury, kontakt z wodą czy promieniowanie ultrafioletowe, a nawet substancje chemiczne. Dodatkowo znakowanie rur z wykorzystaniem metody laserowej nie wymaga użycia dodatkowych materiałów eksploatacyjnych, co z kolei pozwala na znaczne skrócenie czasu produkcji i optymalizację kosztów. 

  Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej https://coding.koenig-bauer.com/