Znakowanie laserowe tworzyw sztucznych

  Znakowanie laserem to temat rzeka. Ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie trzeba coś wygrawerować przy pomocy lasera. Można znakować różne tworzywa. Z tego artykułu dowiesz się o znakowanie laserowe tworzyw sztucznych!

  Co to jest i dlaczego znakuje się tworzywa sztuczne?

  W laserowe znakowanie tworzyw sztucznych proces ten odbywa się za pomocą wiązki laserowej do grawerowania na powierzchni docelowego materiału. Następnie, przy użyciu różnych materiałów i różnego rodzaju lasera, proces ten można zastosować do szerokiej gamy tworzyw sztucznych. Technika ta jest stosowana głównie w przypadku opakowań z tworzyw sztucznych, ponieważ nie można ich poddać recyklingowi ani przetwarzać w taki sam sposób, jak inne materiały. Kiedy chcesz poddać recyklingowi tworzywa sztuczne do ponownego użycia, ich właściwości zostały zmienione. Więc nie może być ponownie użyty w pierwotnej formie.

  Znakowanie laserowe tworzyw sztucznych

  Warunki znakowanie laserowe tworzyw sztucznych

  Wszystkie tworzywa sztuczne są podatne na znakowanie laserowe, ale należy pamiętać o kilku ogólnych wskazówkach. Materiał musi być w stanie wytrzymać intensywność wiązki laserowej, która nie może być ani za gruba, ani za cienka. Powinien mieć wysoki poziom kontrastu, aby można go było skutecznie zidentyfikować podczas skanowania. Powierzchnia powinna być czysta i wolna od kurzu lub zanieczyszczeń, aby wiązka laserowa mogła stworzyć na niej jak najlepszy obraz.

  Jeżeli interesuje Cię laserowe znakowanie odwiedź stronę https://pl.koenig-bauer.com/pl/!