Technologia BIM

BIM jest coraz bardziej powszechnie stosowany na całym świecie, a wiele krajów i branż ma już wymagania dotyczące stosowania technologia BIM w procesie projektowania i budowy budynków. Umożliwia współpracę wielu zespołów, takich jak projektanci, inżynierowie oraz kontrahenci, co prowadzi do lepszej koordynacji i komunikacji w projekcie. 

Technologia BIM to ogrom możliwości

BIM pozwala na bardziej efektywne planowanie i zarządzanie projektem budowlanym, co może prowadzić do mniejszych opóźnień i niższych kosztów.

Modele BIM są interaktywne i pozwalają na łatwe wizualizowanie i testowanie różnych scenariuszy, co umożliwia lepsze planowanie i unikanie potencjalnych problemów. Co więcej, technologia BIM zawiera nie tylko informacje o wyglądzie budynku, ale także o jego konstrukcji, instalacjach, materiałach i wielu innych aspektach, co pozwala na jeszcze lepsze zarządzanie nim po jego wybudowaniu.

technologia BIM

Revit – narzędzie BIM

Revit jest często wykorzystywany w wielu różnych projektach budowlanych, takich jak projektowanie infrastruktury drogowej i mostów, ponieważ umożliwia planowanie tras drogowych lub całych konstrukcji. Dodatkowo, dzięki temu oprogramowaniu, jest możliwość, aby zaprojektować instalacje elektryczne, takie jak oświetlenie, czy gniazdka. Umieszczenie w projekcie systemów przeciwpożarowych, czyli alarmów pożarowych oraz gaśnic, również jest możliwe. Między innymi właśnie dlatego, technologia BIM jest przyszłością dla branż budowlanych. 

Sprawdź naszą stronę internetową: https://bimup.tech/.