System drzwi przesuwnych

  Coraz częściej w nowoczesnych mieszkaniach można spotkać system drzwi przesuwnych. Jest to dobre rozwiązanie, dla tych, którzy lubią oryginalne i niebanalne rozwiązania. Jeśli znudziły Ci się zwykłe drzwi i chcesz w jakiś sposób urozmaicić swoje mieszkanie, zdecyduj się na system drzwi przesuwnych. Jednak przed zakupem należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które opiszemy w niniejszym artykule.

  Po pierwsze — odpowiednie wymiary 

  Podstawową kwestią przy wyborze drzwi są ich wymiary. Należy przemyśleć kierunek ich otwierania oraz wymierzyć otwór drzwiowy. Poprawnie określona długość i szerokość wnęki powinna być całkiem zasłonięta przez skrzydło drzwi, dlatego lepiej, żeby było ono trochę większe. Pamiętaj, aby też uważnie przyjrzeć się prowadnicy i jej odległości od granicy wnęki. Każdy błąd w pomiarze może skutkować nieprawidłowym działaniem system drzwi przesuwnych. Standardowy wymiar otworu drzwiowego to ok. 92 cm x 205 cm, jednak jeśli jego wymiary są inne, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystaniem z fachowej pomocy i zamówienie drzwi skrojonych na wymiar. 

  system drzwi przesuwnych

  Po drugie — dopasowanie do rodzaju ścian i systemu

  Jeśli już masz wymierzoną wnękę, możesz przejść do kolejnego punktu, jakim jest dopasowanie drzwi do ściany i systemu przesuwnego. Zwróć przy tym uwagę na takie czynniki jak:
  – wytrzymałość ściany lub sufitu,
  – wytrzymałość elementów przesuwnych drzwi – zamontowana we właściwy sposób prowadnica górna utrzyma pracę system drzwi przesuwnych,
  – waga konstrukcji – nieodpowiednie dostosowanie wagi drzwi przesuwnych może skutkować uszkodzeniem prowadnicy, ściany i sufitu. 

  Poznaj więcej szczegółów na https://erkado.pl/rozwiazania/systemy-przesuwne/!