Sklejka szalunkowa

  Na rynku, dostępnych jest wiele rodzajów sklejek. Każda z nich posiada inne cechy i zastosowanie. Jedną z najczęściej wybieranych jest sklejka szalunkowa, która ma szerokie pole wykorzystania. Inne typy to sklejki profilowe, okleinowane czy ogólnego przeznaczenia. Wszystkie znajdują zastosowanie w przemyśle meblarskim, stolarskim czy budowniczym, z tą różnicą, że ich sposób użycia będzie rozdzielony na poszczególne zadania.

  Sklejka szalunkowa

  Najpopularniejsza, czyli sklejka szalunkowa

  Sklejka szalunkowa znajduje zastosowanie w budownictwie, jak i podczas budowy placów zabaw. Ponadto wykorzystywana jest w transporcie, produkcji opakowań. Swoją trwałość zawdzięcza kilku warstwom sklejonym wysokiej jakości klejami fenolowymi. Sklejka szalunkowa, czyli drewnopochodna płyta jest wytrzymała i trwała. Ta cecha daje jej przewagę nad innymi typami sklejek. Dlatego też stosowana jest w rozstawie dźwigarów i jako podpór. Może być wykonana z różnego rodzaju drewna z domieszką innych materiałów. Najczęściej spotyka się sklejka szalunkowa topolową i wersję z warstwą antypoślizgową.

  Sekret tkwi w szczegółach

  Sklejka szalunkowa jest wykończona filmem fenolowym, który zapewnia jej szeroką gamę zastosowań. Wysokiej jakości film fenolowy to gwarancja, że sklejka szalunkowa może być wykorzystywana nawet kilkukrotnie, a co więcej pozwala to na większą ilość przełożeń sklejki. Dodatkowo tak uzyskana gładź zapewnia komfort na placach budowy. Sklejka szalunkowa z filmem fenolowym to zagwarantowana wysoka jakość, która zapewnia bezpieczeństwo i pewność produktu.

  Dowiedz się więcej: https://www.sklejkaorzechowo.pl/sklejka-szalunkowa-foliowana-i-antyposlizgowa/