Imitacja betonu jest obecnie bardzo popularna i należy do najczęściej stosowanych motywów wykończeniowych. Niestety beton sam w sobie jest drogim i ciężkim materiałem, ale na szczęście za pomocą innych sposobów można uzyskać taki sam efekt.

  Betonowe ściany — w jakich wnętrzach wyglądają najlepiej?

  Imitacja betonu sprawdza się najlepiej w nowoczesnych i prostych, a wręcz minimalistycznych wnętrzach. Często pojawia się również w pomieszczeniach industrialnych, poprzemysłowych. W takich miejscach najczęściej znajduje się prawdziwy beton. Jednak w bardzo łatwy sposób można go zastąpić i uzyskać imitacja betonu np. za pomocą farb dekoracyjnych. 

  imitacja betonu

  Imitacja betonu za pomocą farb dekoracyjnych

  Aby uzyskać efekt imitacja betonu, najlepiej sięgnąć po specjalną farbę dekoracyjną, która sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądać jak wykonane z prawdziwego betonu. Do przygotowania imitacja betonu potrzebne będą: grunt, farba, lakier wykańczający, wałek malarski, pędzel oraz paca plastikowa i metalowa. 

  Jak stworzyć imitacja betonu?

  Najpierw należy zająć się podłożem, a mianowicie musi być ono: czyste, suche i gładkie. Na tak przygotowaną ścianę należy nanieść grunt i pozostawić do wyschnięcia. 

  Kolejnym krokiem jest nałożenie farby dającej efekt imitacja betonu. Farbę zaciera się plastikową pacą. W zależności od upodobań można ją nakładać starannie lub celowo zostawiać smugi. Po nałożeniu drugiej warstwy poczekać do wyschnięcia, a następnie wygładzić pacą metalową. 

  Ostatnim krokiem jest pokrycie powłoki imitacja betonu lakierem zabezpieczającym.

  Dowiedz się więcej na https://fguardi.com.pl/masa_o_efekcie_betonu,pid-155!