Sklejka szalunkowa gładka

  gładka sklejka szalunkowa

  Jaką sklejkę szalunkową wybrać?

  Sklejka szalunkowa gładka ma różne rodzaje. Wyróżnia się suchotrwałe, wodoodporne oraz półodporne. Suchotrwała stosowana jest tylko i wyłącznie w warunkach suchych. Nie jest odporna na wodę oraz wilgoć. Profesjonaliści odradzają stosowanie sklejka szalunkowa gładka tego rodzaju na szalunkach betonowych, ponieważ nie nadaje się do wykorzystania na tego typu powierzchni.

  sklejka szalunkowa gładka

  Sklejka półodporna wyróżnia się większą trwałością przy stosowaniu wody niż poprzednia, jednakże najlepiej nadawać się będzie ta wodoodporna. Jej główną zaletą jest to, że może być wykorzystana wielokrotnie, zachowując przy tym swoje wszystkie korzyści.

  Ostateczny wybór sklejki szalunkowej najlepiej pozostawić fachowcom. Ze swojego doświadczenia będą oni wiedzieć, jaka sklejka sprawdzi się najlepiej.

  Jak jest cena sklejki szalunkowej?

  Sklejka szalunkowa gładka, tak samo jak inne materiały budowlane, powinna być nabywana tylko w sprawdzonych, certyfikowanych miejscach oraz posiadać odpowiednie atesty. Dzięki temu każdy nabywca będzie miał pewność, że dany produkt spełnia wymagane normy i jest całkowicie bezpieczny w użytku.

  Cena sklejki szalunkowej zależy przede wszystkim od jakości drewna, jego przeznaczenia oraz rodzaju. Sklejka szalunkowa gładka z brzozy o grubości mniej więcej 20 mm może kosztować około 80 zł. Do produkcji sklejki wykorzystuje się różne rodzaje drewna. Najczęściej te pospolite gatunki drzew. Klasa drewna ma duże znaczenie przy budowie szalunków.

  Dowiedz się więcej: https://www.sklejkaorzechowo.pl/sklejka-foliowana-a-sklejka-okleinowa-czym-sie-roznia/