Cyfryzacja procesu budowlanego

  Stale rozwijająca się technologia powoduje, że obecnie coraz więcej spraw urzędowych można załatwić przez internet. Dzięki temu składanie różnych wniosków i dokumentacji staje się znacznie szybsze i usprawnia cały proces. Od jakiegoś czasu możliwości jest jeszcze więcej, a pozwoliła na to cyfryzacja procesu budowlanego.

  Cyfryzacja procesu budowlanego

  Zalety składania dokumentacji elektronicznie

  Uzupełnianie i wysyłanie wniosków przez internet ma wiele zalet, natomiast główną z nich jest oczywiście oszczędność czasu. Dokumentację można teraz złożyć bez wychodzenia z domu. Co więcej, internetowe składanie formularzy jest znacznie łatwiejsze, szczególnie w przypadku spraw budowlanych. Cyfryzacja procesu budowlanego umożliwiła uporanie się z nim bez konieczności wydruku setek, a nawet tysięcy stron, co zmniejsza wydatki i jest korzystne dla środowiska. Dodatkowo uzupełniając dokumenty online mamy do nich stały dostęp i możemy w każdej chwili zobaczyć na jakim etapie jest nasz wiosek.

  Jakie dokumenty na budowę można złożyć przez internet?

  Cyfryzacja procesu budowlanego znacznie usprawniła pracę architektom, inżynierom, czy inwestorom i dała możliwość uzupełnienia aż kilkunastu wniosków przez komputer. Przez internet można między innymi zgłosić roboty budowlane, rozbiórkę, zmianę sposobu użytkowania terenu i poinformować o terminie, w którym rozpoczną się prace budowlane. Co więcej, jest możliwość uzupełnienia formularzy przykładowo o legalizację, sporządzenie planu miejscowego lub jego zmianę. Wymienione wcześniej wnioski to tylko kilka z całej oferty, a wkrótce ma być ich znacznie więcej.

  Więcej na https://bimup.pl/bim-dla-inwestorow/