Sklejka szalunkowa

  Sklejka jest materiałem kompozytowym, który powstaje poprzez sklejenie krzyżujących się cienkich warstw drewna. Znana jest ze swojego bardzo szerokiego zastosowania m.in. w budownictwie czy transporcie do wykonywania podłóg w pojazdach, przyczepach i naczepach. Dzieli się je również na różne kategorie, z których należy wyróżnić sklejka szalunkowa.

  Szerokie zastosowanie

  Charakterystyczną cechą sklejka szalunkowa jest jej ogromna popularność na rynku polskim. Jej szczególną rolę zauważymy w budownictwie, gdzie wykorzystywana jest do takich zadań jak: wzmocnienie ścian karton- gipsowych, budowy różnych elementów konstrukcji takich jak drzwi, ścianki. Obszar, w którym jest szczególnie użytkowana, ze względu na swoją odporność na zginanie to szalunek, drewniana konstrukcja, która zalewana jest później betonem.

  sklejka szalunkowa

  Na co zwrócić uwagę podczas zakupu sklejki?

  Sklejka szalunkowa wykonywana jest z różnych rodzajów drewna takich jak sosna czy brzoza, dlatego podczas zakupu powinniśmy zwracać szczególną uwagę na jakość materiału, z którego została wykonana oraz czy posiada ona certyfikaty wraz z atestami, które są zgodne z normami polskimi i unijnymi. Warto również zainteresować się sposobem pozyskiwania drewna przez firmy produkujące sklejki, czy prowadzą one odpowiedzialną gospodarkę leśną oraz, czy wykorzystywane drewno należy do wysokogatunkowego.

   

  Po więcej informacji wejdź na stronę: https://www.sklejkaorzechowo.pl/sklejka-szalunkowa-foliowana-i-antyposlizgowa/!