Rozpuszczalnik uniwersalny

  Podczas wykonywania licznych prac budowlanych, przeprowadzanych remontach oraz naprawy samochodu czy po prostu zwyczajne majsterkowanie w wolnym czasie w przydomowym garażu niezbędny jest rozpuszczalnik. Jest to jeden z podstawowych produktów używanych w tego typu pracach. Ułatwia i przyspiesza wykonywanie prac czy to w firmie, czy w domowym zaciszu. Wśród majsterkowiczów najczęściej wybierany jest rozpuszczalnik uniwersalny.  

  Jakie są podstawowe zadania rozpuszczalników?

  Uogólniając, w pracach malarskich wykorzystuje się je do rozcieńczania farb i lakierów, usuwa się ich stare powłoki oraz oczyszcza wykorzystywane narzędzia. Najczęściej używa się ich do pracy ze starszymi rodzajami farb, gdyż te dość rzadko rozpuszczają się tylko w samej wodzie. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki rozcieńczalnik wybrać, to warto wypróbować rozpuszczalnik uniwersalny, ponieważ sprawdzi się podczas wykonywania licznych prac. 

  Rozpuszczalnik uniwersalny

  Jaki jest najlepszy rozpuszczalnik dla początkującego?

  Na początku drogi z majsterkowaniem najlepiej sprawdzi się rozpuszczalnik uniwersalny. Jak sama nazwa wskazuje, ma on najbardziej urozmaicone zastosowanie. Sprawdzi się przy wielu pracach. Jednak z uwagi na uniwersalność ma on jeden z najbardziej skomplikowanych składów chemicznych. Rozpuszczalnik uniwersalny dość dobrze sprawdzi się przy malowaniu powierzchni, odnawianiu mebli oraz przy zmywaniu lakieru. Swoje zastosowanie znajdzie również przy odtłuszczaniu metalowych elementów czy myciu narzędzi używanych podczas wykonywanej w danym momencie pracy. Należy pamiętać jednak, że rozpuszczalnik uniwersalny może nieco gorzej sobie radzić niż rozpuszczalnik specjalnie dedykowany do danej czynności, ale z racji swojej uniwersalności jest najlepszym wyborem dla początkującego majsterkowicza nieposiadającego dużego doświadczenia. 

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie: https://www.skplus.pl/solvent-universal/!