Sklejka drewniana

  Dlaczego sklejka drewniana to prawdziwy hit sezonu? Z czego jest stworzona? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w niniejszym artykule. Wspólnie odkryjemy tajemnicę sklejka drewniana!

  sklejka drewniana

  Skład sklejki

  Sklejka drewniana to połączenia kilku rodzajów drewna: brzozowego, sosnowego, bukowego, topolowego lub także egzotycznego. Drewno przygotowuje się do postaci cienkich warstw, które następnie są sklejone specjalnym klejem. Dzięki temu materiał staje się wytrzymały oraz odporny na gnicie spowodowane wilgocią i wodą. Wewnętrzne warstwy sklejka drewniana najczęściej tworzone są z tańszego gatunku drewna, w porównaniu z zewnętrznymi warstwami. Co ciekawe w tego typu materiałach znajdziemy zwykle nieparzyste warstwy drewna.

  W zależności od kleju wykorzystanego przy produkcji sklejki, wyróżniamy dwa rodzaje sklejka drewniana: suchotrwałą oraz wodoodporną. Kolejną zaletą tego typu materiałów jest modelowanie. Sklejkę w trakcie procesu produkcji (przy wysokiej temperaturze) można łatwo zginać i kształtować, nie łamiąc przy tym drewna. Jest to cecha niezwykle przydatna w meblarstwie.

  Popularność materiału

  Meble wykonane z sklejka drewnianej są zwykle tańsze, w porównaniu do innych tego typu produktów. W dodatku są znacznie bardziej odporne na wilgoć, która mogłaby spowodować gnicie drewna. To wszystko sprawia, że konsumenci w dalszym ciągu bardzo chętnie wybierają właśnie ten rodzaj drewna. Dlatego w sklepach komercyjnych znajdziemy w większości meble tego rodzaju.

  Dowiedz się więcej na https://www.sklejkaorzechowo.pl/