Rozpuszczalnik nitro

  Popularny rozpuszczalnik nitro to silny rozpuszczalnik organiczny, który jest często stosowany w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym. Składa się głównie z dwóch izomerów nitrobenzenu i jest bardzo skuteczny w rozpuszczaniu wielu substancji chemicznych, w tym polimerów, tłuszczy, barwników i leków.

  Czym jest?

  Rozpuszczalnik nitro, zwany również nitrocelulozą, to silny rozpuszczalnik organiczny o szerokim zastosowaniu w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym. Jest to ciecz o charakterystycznym, ostrym zapachu, która jest w stanie rozpuszczać wiele substancji chemicznych, w tym nitrocelulozę, białka, tłuszcze, wosk i polimery. Głównym składnikiem rozpuszczalnika nitro jest eter nitrylowy, który jest produktem ubocznym przy produkcji amoniaku. Eter nitrylowy jest mieszaniną eteru i kwasu nitrylowego, które są połączone za pomocą reakcji chemicznej. Inne składniki rozpuszczalnika nitro to między innymi alkohol etylowy i eter dietylowy.

  rozpuszczalnik nitro

  Zastosowanie

  Rozpuszczalnik nitro jest również często stosowany w przemyśle lotniczym i samochodowym do usuwania farb i lakierów oraz do czyszczenia narzędzi i maszyn. Jest także używany jako rozpuszczalnik do produkcji niektórych leków, takich jak nitrogliceryna, która jest stosowana w leczeniu dusznicy bolesnej i miażdżycy. Rozpuszczalnik nitro jest bardzo skuteczny, ale należy go stosować ostrożnie, ponieważ jest silną trucizną i potrafi podrażnić skórę. Może również powodować uszkodzenia oczu i układu oddechowego, dlatego należy stosować odpowiednie środki ochrony osobistej podczas pracy z tym rozpuszczalnikiem.

  Po więcej ważnych informacji odnośnie przydatnego rozpuszczalnika nitro koniecznie zajrzyj na stronę https://www.skplus.pl/.