Profil stalowy perforowany – genialny wynalazek

  Źródło informacji: hurtownia farb ostrów wielkopolski (http://elizab-stal.eu/)
  Każdy majsterkowicz ma własną listę niezbędnych narzędzi i materiałów potrzebnych w realizowaniu swojego hobby. Są jednak rzeczy uniwersalne, którymi żaden konstruktor nie pogardzi. Do takich na pewno należy profil stalowy. Dlaczego, zapytacie?

  Otóż, dzięki profilom stalowym można w łatwy sposób zbudować wytrzymałe urządzenie, maszynę, układ czy cokolwiek innego. Profile stalowe dzięki swej konstrukcji są nieprawdopodobnie wytrzymałe. Potrafią utrzymywać ogromne ciężary. Mają jednak jedną wadę – nierzadko wywiercenie otworów sprawia ogromny kłopot. Tutaj na scenę wchodzą profile stalowe perforowane. Mają one bowiem fabrycznie wykonane otwory, stąd słowo “perforowane” w nazwie. Dzięki temu nie traci się na czasu na wykonywanie otworów, notabene niezbędnych w jakimkolwiek wykorzystaniu profilu stalowego.

  I jeśli chodzi profil stalowy perforowany Ostrów Wielkopolski zdecydowanie przoduje zarówno w produkcji jak i wykorzystaniu. A gdzie można wykorzystać takowe profile? Budownictwo to zdecydowany lider w wykorzystaniu profili stalowych. Wszystkie zapierające dech w piersiach sufity budowane m.in w galeriach handlowych są tworzone w oparciu o profile stalowe perforowane.

  Takie arcydzieła architektury użytkowej w potocznym języku nazywane są sufitami podwieszanymi. Są one tworzone z tzw. płyt karton-gipsowych. Ale nie tylko sufity z duszą artystyczną są tworzone przy użyciu profilów stalowych perforowanych. Praktycznie wszystkie ściany, sufity, przegrody i tym podobne są tworzone przy ich użyciu. Najpierw ścianę konstruuje się z profili stalowych aby następnie przykręcić do nich płyty karton-gipsowe. Co ciekawe często zamiast płyt karton-gipsowych wykorzystuje się tzw. płyty OSB.

  Z tym, że te ostatnie są często wykorzystywane jako podstawy pod karton-gipsową ścianę. Ale na budowaniu mieszkań i domów zastosowanie profili stalowych się nie kończy. Często bowiem amatorzy majsterkowania tworzą z ich wykorzystaniem narzędzia i miejsca pracy. Najprostszy przykład? Stół warsztatowy, nawet z najprostszych płyt OSB.