Co to jest płyta eurofala?

  Słysząc to określenie, wiele osób nie wie, czym jest płyta eurofala. Jednak jest to mniej skomplikowane niż może się wydawać. Jest to po prostu coś co używane jest, jako pokrycie dachowe, elewacyjne albo wykończeniowe budynków. Mogą to być budynki różnego rodzaju, płyta eurofala nada się zarówno do obiektów mieszkalnych, reprezentacyjnych, przemysłowych czy gospodarczych. Cechuje ją przede wszystkim estetyka, ale i jakość. 

  Z czego produkowana jest płyta eurofala? Jest ona tworzona między innymi na bazie cementu, kredy i przyjaznych środowisku włókien sztucznych pva. Nie wpływa to na jej wygląd, wręcz przeciwnie, ponieważ płyta eurofala jest gładka i równa, dzięki czemu nie zaburza w żaden sposób estetyki budynku.

  Płyta eurofala

  Jakie są rodzaje płyt eurofalowych?

  Dopracowując tworzony lub remontowany przez nas budynek, zależy nam także na tym, aby mieć wybór przy zakupie niezbędnych materiałów. Płyta eurofala umożliwia to w dużym stopniu, ponieważ są różne rodzaje płyt. Wyróżnia się przede wszystkim dwa z nich, czyli płyty standardowe oraz płyty NO/WO – czyli płyty, które mają obcięte narożniki oraz wycięte otwory. Różnica przy wyborze jest taka, że standardowa płyta eurofala  wymaga obróbki przed zamontowaniem, a płyty NO/WO są już gotowe do użycia i bezpośredniego założenia. Oczywiście przed umieszczeniem każdego z tych rodzajów, konieczne jest uprzednie przygotowanie powierzchni dachu i zwymiarowanie jego konstrukcji. Płyta eurofala dostępna jest także w różnych kolorach, klienci mogą wybierać pomiędzy kolorem czarnym, niebieskim, czerwonym, brązowym, grafitowym, zielonym oraz szarym. Mogą także wybrać płytę niemalowaną, która ma swój naturalny cementowy kolor.

  Zobacz więcej na https://cemfala.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=25&Itemid=256