Obróbka skrawaniem

  Coraz częściej wielkie parki technologiczne w zakres swoich usług wprowadzają frezowanie CNC. Jest to jeden z rodzajów obróbki skrawaniem, działa w oparciu o bardzo rozwinięty park technologiczny oraz najnowsze maszyny technologiczne. Jednak do jego prawidłowego funkcjonowania potrzebna jest wykwalifikowana kadra robotnicza, która nie tylko przyśpieszy projekt pracy maszyn, ale też będzie doszkalać oraz doglądać nowych pracowników, dla których frezowanie CNC to czarna magia. 

   

  Co poddajemy frezowaniu cnc? 

   

  Wiele firm proponuje swoim klientom frezowanie CNC metali kolorowych, stali, drewna, plastiku oraz innych materiałów. Jak widać, ilość surowców jest bardzo duża, co też daje wiele możliwości firmą i pozwalają na przyciągnięcie większej ilości klientów. Dodatkowo, frezowanie CNC odbywa się na różnych płaszczyznach. Mamy możliwość frezowania cnc 2D, 3D oraz 5D. 

  Obróbka skrawaniem

  Proces frezowania cnc

   

  Frezowanie CNC uzależnione jest od wielu czynników i choć zazwyczaj przebiega sprawnie to pod uwagę należy wziąć rodzaj metalu, wielkość i szczegółowość obrabianych elementów, stopień obróbki oraz liczbę serii, które mają zostać wytworzone w jednej partii. Określenie tych aspektów daje nam możliwość usprawnienia całego procesu oraz zniwelowania wszelkich kosztów związanych z niedopatrzeniem specjalisty oraz zniszczeniu materiału poddawanego obróbce. Frezowanie CNC jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych rodzajów obróbki skrawaniem, a opinia firmy zależy od rzetelnego wykonania każdego projektu.  https://www.tsw.biz.pl/obrobka-skrawaniem-toczenia-i-frezowania-oraz-cnc-metali/