klub piłkarski dla dzieci warszawa

Obróbka skrawaniem metali

Obróbka skrawaniem metali jest niewątpliwie metodą, umożliwiającą uzyskanie wszelkich rodzaju części do maszyn, narzędzi i innych przedmiotów użytkowych. Ponadto, pozwala na uzyskanie odpowiedniego wymiaru, kształtu, a także właściwości przedmiotu.

Obróbka skrawaniem metali – co to?

Obróbka skrawaniem metali polega na przekształcaniu przedmiotów w taki sposób, aby odpowiednio nadać im wymagany kształt, wymiary oraz jakość. Oddzielany materiały to wióry. Wszystko odbywa się poprzez skrawanie. Proces wykonuje się za pomocą frezowania, toczenia, a stosowane maszyny nie przypominają dawnych urządzeń. Bez wątpienia umożliwiają szybką i precyzyjną obróbkę.

Obróbka skrawaniem metali

Frezowanie

Obróbka skrawaniem metali to między innymi frezowanie, czyli rodzaj obróbki przedmiotów różnego rodzaju, przykładowo stali, drewna, czy też tworzywa sztucznego. Praca wykonywana jest za pomocą frezarki, która ma za zadanie obrabiać materiał. Frez wykonuje ruch obrotowy.

Toczenie – najpopularniejsza obróbka skrawaniem metali

Toczenie to zapewne najpopularniejsza obróbka skrawaniem metali, która wykorzystuje specjalistyczne maszyny. Ruch obrotowy wykonuje przedmiot, a liniowy – narzędzie. Do podstawowych odmian toczenia należy: wzdłużne, poprzeczne oraz planowanie. Obróbka skrawaniem metali w tym przypadku odbywa się na tokarkach.

Szlifowanie

Ta obróbka skrawaniem metali jest przeprowadzana za pomocą ściernicy, taśmy ściernej, osełka. Szlifowanie wykonywane jest w celu wykończenia przedmiotu.

Nie czekaj! Przeczytaj więcej na: https://www.tsw.biz.pl/obrobka-skrawaniem-toczenia-i-frezowania-oraz-cnc-metali/