Naprawa palet euro

  Europalety są trwałe i mało kosztowne, dlatego stanowią idealną alternatywę do transportu produktów. W trakcie transportu palety są narażone na różnego rodziaju uszkodzenia mechaniczne. Powodują je otarcia, nadmierny ciężar danych produktów czy po prostu ostre hamowanie. Paleta EPAL to standardową drewniana paleta, określona przez standardy Europejskie Stowarzyszenie palet (EPAL) – zgodna z normą europejską EN 13698-1 oraz Kodeksem UIC 435. Posiada na zewnętrznych stronach oznaczenia EPAL. Palety, które są tworzone zgodnie ze standardem i kwalifikują się do puli naprawa palet euro. Można takie palety wymieniać czy naprawiać.

   

  Naprawa palet euro

   

  Dlaczego warto dbać o palety?

  Warto utrzymywać dobry stan palet, ponieważ wtedy dbasz o bezpieczeństwo towaru, który przewozisz. Naprawa palet euro nie jest kosztowna, a warto od czasu do czasu sprawdzić technicznie swoje palety, by zapobiec większym kosztom związanym z kupnem nowego towaru.

  Zły stan techniczny palet może zagrażać osobom pracujących przy tych paletach i narazić ich na wypadek. Zepsute palety zaśmiecają magazyn, natomiast naprawa palet euro ogranicza takie incydenty, ponieważ palety są wtedy w całości i nie są podatne na powstawanie trocin czy innych zanieczyszczeń, które generują zepsute palety.

   

  Co daje zakup palet?

  Palety dobrej jakości zmniejszają ryzyko uszkodzenia maszyn i urządzeń. W szczególności wózki widłowe są podatne na zacięcia, co powoduje kosztowne przestoje, jeśli palety nie są regularnie naprawiane. Naprawa palet euro ma więc kolosalne znaczenie w funkcjonowaniu magazynu, ponieważ bez większych kosztów pozwala na zachowanie palet w dobrym stanie, co umożliwia codzienne dostawy i magazynowanie towarów. Naprawa palet euro odbywa się wtedy, gdy dana paleta ma certyfikat EPAL.

   

  Sprawdź więcej na https://lukpal.pl !