Producenci palet drewnianych ubiegają się o licencja epal, która pozwala zwiększyć ich kompetencje oraz powiększyć grono klientów, którym zależy na certyfikowanych markach. Licencja epal jest nadawane przez European Pallet Association, która wyznacza europejskie standardy dotyczące palet drewnianych. Licencja epal jest wydawana na podstawie wniosku i opłat.

  Krok po kroku

  Aby uzyskać licencja epal, podstawowym krokiem jest wypełnienie wniosku oraz uiszczenie wstępnych, jednorazowych opłat. Po zapoznaniu się ze statutem należy wypełnić i przesłać deklarację przystąpienia do PKN EPAL. Potem zostanie wystawiona faktura na kwotę 25 tysięcy z podatkiem VAT. Kolejny krok to wstępny audyt, którego koszt to 1450 złotych. Po nim zostanie udzielona decyzja o próbie oceny zakładu. Aby spełnić warunki oceny, należy przygotować 100 sztuk palet drewnianych, które zostaną poddane weryfikacji. Jeśli będzie ona pozytywna to licencja epal zostanie przyznana.

  licencja epal

  Ostatnie szlify

  Wisienką na torcie jest opłacenie opłaty rocznej, która wynosi 3 tysiące złotych z dodatkowym uwzględnieniem podatku VAT wynoszącym 23%. To już ostatni krok, który będzie się powtarzał w ramach posiadania licencja epal. Ten tytuł na pewno zwiększy grono odbiorców, jak i zwiększy zaufanie potencjalnych klientów. Świadczy ona o jakości produkowanych palet drewnianych. To także osiągnięcie dla właścicieli firmy, które oznacza profesjonalizm i zaangażowanie w rozwój zakładu.

  Dowiedz się więcej na https://lukpal.pl/!