Glikol monopropylenowy

  Czym jest glikol monopropylenowy? 

  Glikol monopropylenowy jest organicznym związkiem chemicznym. Należy do grupy alkoholi dwuhydroksylowych. Ma postać bezbarwnej, oleistej cieczy. Jest rozpuszczalny w wodzie, acetonie i chloroformie. Jego właściwości higroskopijne sprawiają, że pochłania wilgoć. 

  Glikol monopropylenowy

  Zastosowanie 

  Jego zastosowanie jest szerokie i uniwersalne. Glikol monopropylenowy dzięki swoim właściwościom, dobrze utrzymuje wilgoć, zapobiega zamarzaniu cieczy oraz korozji. Z tego powodu często używa się go w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, motoryzacyjnym oraz budowlanym:

  • jest stosowany jako konserwant do żywności (E1520),
  • jest składnikiem olejków do masażu, płynów do płukania jamy ustnej, dezodorantów w sztyftach, balsamów, past do zębów oraz środków czystość,
  • dodawany jest do płynów hamulcowych oraz chłodniczych,
  • idealnie sprawdza się jako ochrona antykorozyjna przydomowych instalacji, które są narażone na działanie wody, czy zmiennych temperatur. 

  Zakup 

  Jeśli chcesz zakupić dobrej jakości glikol monopropylenowy, zawsze dokładnie sprawdzaj dostawcę, aby nie zostać oszukanym. Wybieraj tych producentów, którzy oferują wysoką czystość tej substancji, wahającą się w przedziale od 99,5% do 99,9%. Pamiętaj, że glikol monopropylenowy jest bezpieczny, ekologiczny i nieszkodliwy dla zdrowia, ale może wywołać u niektórych reakcję alergiczną. Nie powinno wystawiać się go na działanie promieni słonecznych, wysokich temperatur oraz wilgoci. Dzięki temu zachowa dobrą jakość na dłużej.

  Dowiedz się więcej na https://polchem.pl/GLIKOL_MOMOPROPYLENOWY_30927.html