fundacje prolife

  Historia działalności fundacji prolife

  W Polsce pierwsza fundacja prolife rozpoczęła działalność w 2005 roku. Jej działania opierają się na organizacji wystaw publicznych, składania projektów ustaw do sejmu oraz szerzenie swojej działalności w największych polskich miastach. Organizacja zorganizowała około pół tysiąca wystaw w miejscach publicznych. Zawierają one plakaty oraz plansze z załączonymi sloganami. Jednym z celów fundacji jest zbieranie podpisów, które są konieczne do przedłożenia projektu ustawy w sejmie. 

  Fundacje prolife w Polsce

  Na terenie całej Polski prowadzone są działania różnych fundacja prolife. Mają one na celu szerzenie wiedzy na temat rodzicielstwa oraz edukację młodzieży.

  fundacja prolife
  fundacja prolife

  W działaniach organizacji często biorą udział księża. Tego typu organizacje skupiają swoje działania na pomocy przyszłym matkom oraz zbieranie funduszy na zapewnienie im godnego życia. 

  Jak działają organizacje prolife za granicą?

  Fundacja prolife swoje działania szerzy nie tylko w Polsce, ale również w innych państwach, na różnych kontynentach. Mówi się, że tego typu organizacje mają silne wpływy na terenie Stanów Zjednoczonych. Skąd to wynika? USA ma za sobą wiele burzliwych momentów, które zapisały się na kartach historii. To w dużym stopniu wpłynęło na społeczeństwo, które po dzień dzisiejszy w swojej kulturze zachowało walkę o poglądy. Wiążę się to z tworzeniem wielu organizacji na terenie Stanów Zjednoczonych (również fundacji prolife) oraz walki o swoje prawa poprzez pokojowe manifestowanie poglądów na ulicach największych amerykańskich miast.

  Dowiedz się więcej na https://www.zycierodzina.pl/