Farby ozdobne na ściany

  Farby ozdobne na ściany są doskonałe, aby zmienić dotychczasową nudę w pokoju i nadać mu oryginalności i świeżości. Do uzyskania pięknego efektu należy odpowiednio dobrać farbę dekoracyjną do pomieszczenia.

  farby ozdobne na ściany

  Jakie farby do jakich wnętrz?

  Dobieranie farby ozdobne na ściany do wnętrz zależy od Waszego gustu, lecz przedstawię dwa przykłady, jaki rodzaj farby ozdobne na ściany można wybrać do konkretnego stylu pomieszczenia. W pomieszczeniach nowoczesnych doskonale komponować się będą farby perłowe, połyskujące lub metaliczne, ponieważ wyglądają bardzo elegancko, a na dodatek nie brudzą się szybko i bez problemu można je utrzymać w czystości. Takie farby ozdobne na ściany najlepiej sprawdzą się w salonach. Natomiast gdy chcecie nadać Waszemu wnętrzu przytulności, najlepiej wybrać farby matowe gdyż ocieplają pomieszczenie. Warto mieć na uwadze, że kolory o jasnej tonacji powiększają optycznie wnętrze, a kolory o ciemnej tonacji pomniejszają.

  Jak nakładać farby ozdobne na ściany?

  Różnego rodzaju farby ozdobne na ściany nakłada się na różne sposoby. Należy dobrać odpowiedni podkład gruntowy oraz odpowiednie narzędzia. Na zapominaj o tym, że czas schnięcia farby również się różni w zależności od rodzaju farby. Niektóre farby ozdobne na ścianę to farby strukturalne, które można nakładać na różne powierzchnie o nierównej strukturze. Jeżeli chcesz nałożyć farbę ozdobną na starą, pomalowaną ścianę to możesz zrobić to bez problemu, ale najpierw należy sprawdzić, czy stara farba nie rozwarstwia się i czy nośna warstwa nie została naruszona. Przed rozpoczęciem malowania należy dokładnie oczyścić ścianę i zagruntować ją, aby farba się nie łuszczyła, a finalny efekt był wyśmienity.

  Dowiedz się więcej: https://fguardi.com.pl/farby_dekoracyjne,cat-1