Co to jest dom przenośny? Wyglądem przypominają domki letniskowe zbudowane na konstrukcjach podwoziowo-kołowych, dzięki czemu można je przenosić na specjalnych lawetach transportujących. Dom przenośny to w ostatnim czasie bardzo popularne rozwiązanie dla rodzin, które bardzo dużo podróżują. W Polsce dom przenośny zaczyna zdobywać coraz większą popularność. Rodziny, które decydują się na zamieszkanie w takim domu, nawiązują silniejsze kontakty rodzinne, co zawdzięcza się mniejszej powierzchni mieszkalnej.

  dom mobilny

  Ile kosztuje dom przenośny?

   

  Ceny domków mobilnych jest zależna od stanu technicznego wybranych domów. Dom przenośny, używany o małej powierzchni, w średnim stanie technicznym kosztuje od sześciu tysięcy złotych. Za nowy dom w takiej formie cena zaczyna się od stu czterdziestu tysięcy złotych. Trzeba pamiętać, że ceny domków mobilnych zależne są od wymagań klienta, metrażu i wyposażenia. Wielu zainteresowanych zakupem domu przenośnego jest przekonana, że wiąże się to z horrendalnie wysokimi kosztami. Dom przenośny to o wiele tańsza inwestycja niż budowa domu wolnostojącego, czy kupno mieszkania. Zaoszczędzona kwota daje klientowi większe pole do działania w urządzaniu domku mobilnego.

  Gdzie można postawić dom przenośny?

  Rodziny posiadające działki budowlane lub rekreacyjne nie muszą martwić się tym, gdzie stanie ich wymarzony dom przenośny. Stan techniczny działki musi jednak spełniać wymogi prawa budowlanego. Jeśli tego rodzaju budynek nie przekracza trzydziestu pięciu metrów kwadratowych powierzchni, pozwolenie na budowę lub postawienie domku mobilnego nie jest wymagane.

  Więcej na https://mobileecohomes.eu/luksusowe-domki/