Czym charakteryzuje się instalacja fotowoltaiczna nowy sącz?

  Instalacja fotowoltaiczna nowy sącz pozwala na pozyskiwanie energii ze słońca. Ma wiele zalet w tym niższe koszty energii, dbanie o ekologię i ekonomiczność. Ponadto, przed jej montażem nie potrzebujemy specjalnego zezwolenia, jednak tylko wtedy, gdy jej moc nie przekracza 50 kW. Zasada działania opiera się na jak największym dostępie instalacji do promieni słonecznych. 

  Instalacja fotowoltaiczna Nowy Sącz

  Ogniwa fotowoltaiczne – najważniejszy element 

  Ogniwa fotowoltaiczne są najważniejszym elementem instalacji, ponieważ w nich promienie słoneczne są przekształcane w prąd. 

  Wyróżniamy trzy typy ogniw:

  • monokrystaliczne – najwydajniejsze, które wytwarza się z kryształu krzemu,
  • polikrystaliczne – mniej wydajne, które potrzebują większej powierzchni paneli, 
  • amorficzne – najmniej wydajne, które używa się w rejonach pustynnych.

  Montaż na dachu

  Instalacja fotowoltaiczna nowy sącz montowana na dachu w idealnym usytuowaniu oraz otoczeniu. Najlepszy wybór dachu to ten zwrócony na południe, pod kątem 35 stopni. W dodatku, wokół instalacji nie powinno być obiektów zaciemniających, przede wszystkim drzew, czy też słupów. Te wszystkie aspekty mają realny wpływ na wydajność instalacji.

  Montaż na gruncie

  Instalacja fotowoltaiczna nowy sącz montowana jest na gruncie, w przypadku skomplikowanego montażu na dachu, specyficznej budowy dachu lub budowy farm fotowoltaicznych. Ten rodzaj montażu jest bardziej skomplikowany i zazwyczaj trwa dłużej. Ponadto, instalacja fotowoltaiczna nowy sącz wymaga zapewnienia odpowiedniej ilości miejsca na własnym gruncie. Co ważne, w inwestycji takiej instalacji należy uwzględnić przyszłe zagospodarowanie terenu. Zobacz więcej na: https://www.telbest.pl/fotowoltaika.html