Co warto wiedzieć o rozpuszczalniku?

  Rozpuszczalnik uniwersalny 5l to coś, bez czego nie obędzie się żaden malarz, ani osoba zajmująca się pracami remontowymi. Służy on do oczyszczania powierzchni z lakierów, tłuszczów, farb lub olejów. Możemy po niego sięgnąć, gdy chcemy wymyć zabrudzone akcesoria malarskie albo pozbyć się  starych powłok malarskich ze ścian lub innych powierzchni. 

   

  Rozpuszczalnik uniwersalny — do czego go się go używa?

  Niektóre osoby mylą pojęcia rozpuszczalnik uniwersalny 5l oraz rozcieńczalnik. Czasem używa się ich zamiennie, jednak nie jest to do końca poprawne. Pierwszego z nich nie należy stosować do rozcieńczania farb. Jeśli chcemy tego dokonać, najlepiej postępować zgodnie z instrukcją w  karcie technicznej konkretnej farby i wybrać środek zalecany przez producenta. Nie warto ignorować takich informacji, ponieważ wyrób może okazać się niezdatny do malowania. Rozpuszczalnik uniwersalny 5l jest najczęściej używany przy odtłuszczaniu powierzchni. Jest to również odpowiedni środek do zaaplikowania przed malowaniem, gruntowaniem lub nakładaniem tynku. Ten preparat bez problemu powinien sobie poradzić z oczyszczeniem ubrudzonych pędzli oraz różnego rodzaju lakierów, tłuszczów oraz olejów.

  rozpuszczalnik uniwersalny

  Środki ostrożności

  Rozpuszczalnik uniwersalny 5l jest najczęściej produkowany w formie przezroczystej cieczy. Jego cechą charakterystyczną jest mocny zapach. Z tego powodu warto pamiętać o koniecznych środkach ostrożności podczas używania tego środka. Nie wolno używać go w pobliżu ognia, ponieważ jest bardzo łatwopalny. W zetknięciu z nawet niedużym płomieniem może wywołać niebezpieczny pożar, dlatego lepiej stosować się do zaleceń producenta zamieszczonych w instrukcji. Dodatkowo rozpuszczalnik uniwersalny 5l powinien być używany jedynie w przestronnych pomieszczeniach, które posiadają dobrą wentylację. Przy nieodpowiednim stosowaniu może wpłynąć negatywnie na układ oddechowy, podrażnić błony śluzowe oraz wywoływać bóle głowy.

  Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://www.skplus.pl/produkty/