Cięcie i wiercenie w betonie

  Cięcie i wiercenie w betonie

  Najbardziej efektywną metodą, stosowaną przy cięcie i wiercenie w betonie jest technika diamentowa. Jest ona znacznie bardziej precyzyjna i szybsza niż alternatywne metody. Co więcej, nie jest droga, bowiem ceny zaczynają się od ½ złotych za wykonanie otworu. Takie cięcie i wiercenie w betonie przy użyciu metody diamentowej jest pozbawione drgań i pyleń, oraz jest stosunkowo cicha i wydajna.

  Cięcie i wiercenie w betonie

  W jakich dziedzinach potrzebne jest cięcie i wiercenie w betonie?

  Cięcie i wiercenie w betonie są potrzebne w różnych filarach budownictwa, wykonuje się między innymi wiercenia otworów przebiciowych, przelotowych, przepustów dla przeprowadzania instalacji, wiercenie w celu określenia grubości elementu i przeprowadzania otworów wentylacyjnych. Większość firm, mających w ofercie cięcie i wiercenie w betonie, oferuje też wiercenie w nocy, na wysokościach i z wykorzystaniem podstawy ciśnieniowej.

  Po co wykonuje się cięcie i wiercenie w betonie?

  Cięcie i wiercenie w betonie stosuje się przy przewiertach na instalacjach jak wentylacyjne, gazowe, grzewcze i elektryczne, a także w pobieraniu próbek. Cięcie i wiercenie w betonie przyda się też przy budowie mostów, konstrukcji żelbetowych i wiaduktów. Przy wykonywaniu takich wierceń i cięć, oprócz wierteł, potrzebne będą pompy, zbiorniki na wodę, rusztowania, agregaty prądotwórcze i wiertła koronowe. Jest to bardzo estetyczna, dokładna i cicha technika, więc warto się na nią zdecydować, jeśli będziemy potrzebować wierceń lub cięć.

  Sprawdź więcej na https://hbssystem.pl/ !