Cięcie betonu żelbetu liną diamentową

  cięcie betonu

  Wiercenie, jak i cięcie betonu oraz jego uzbrojonego odpowiednika żelbetu to jedna ze standardowych czynności podczas budowania konstrukcji, oraz montażu różnorodnych instalacji. Profesjonalizm rynku wymaga stosowania najnowszych zdobyczy technologii. Jedną z nich jest technika diamentowa i cięcie żelbetu liną diamentową.

  Żelbet, beton oraz lina diamentowa

  Metoda diamentowa w wierceniu i cięciu żelbetu liną diamentową polega na zastosowaniu w tym celu wiertła z końcówką diamentową. Diament to niekwestionowany, najtwardszy z minerałów. Bez problemu poradzi sobie ze skałą, kamieniem i oczywiście z uzbrojonym betonem, a więc żelbetem. W przeciwieństwie do betonu, żelbet zawiera sobie pręty zbrojeniowe, które przejmują na siebie napięcie konstrukcji. Tak jak tradycyjne wiertło w zetknięciu ze zbrojeniem natrafiłoby na opór, tak lina diamentowa poradzi sobie z tym bez najmniejszego problemu. Czym dokładnie jest lina diamentowa? W uproszczeniu to zamiennik za piłę ścienną także wykonany z diamentu. Sprawdza się tak, gdzie piła zawodzi.

  Cięcie betonu żelbetu liną diamentową

  Podstawowe plusy techniki diamentowej

  Wykorzystywanie metody diamentowej nierozłącznie wiąże się z cięciem na mokro. To właśnie ta właściwość sprawia, że podczas wiercenia nie wydziela się pył. Bezpyłowość to cecha bardzo pożądana, aby uniknąć eskalacji brudu oraz nadmiernej eksploatacji, często gotowych już konstrukcji. Do pozytywnych cech metody cięcie żelbetu liną diamentową zaliczyć należy także bezudarowość, a także brak hałasu. Zdecydowanie przekłada się to na komfort pracy. Nie można zapomnieć także o jakości płynącej z cięcia diamentem. Cięcie żelbetu liną diamentową pozostawia po sobie gładkie krawędzie, które nie wymagają poprawek.

  Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://vimess.pl/!