Zarządzanie projektami BIM

  Zarządzanie projektami BIM to zbiór różnych czynności, które wykonywane są w celu osiągnięcia zamierzonych planów, powiązanych z technologią BIM. Zakres tych działań obejmuje takie aspekty jak analiza dokumentów, realizacja zadań, obliczanie kosztów, działanie zgodne z planem oraz harmonogramem.

  Zarządzanie projektami bim

  Czym jest BIM?

  Bim to modelowanie informacji o budynku, które pozwala na udostępnianie danych, w tym samym czasie, wszystkim zainteresowanym uczestnikom, przez platformy technologiczne. Najczęściej BIM wykorzystywany jest podczas zarządzania projektami BIM w przedsięwzięciach budowalnych.

  Technologia, jaką jest BIM, wykorzystywana jest do tworzenia wizualizacji budowy danego obiektu. Za jej pomocą można stworzyć budynek, od podstaw, aż do stanu, w którym będzie on oddany. Jest to bardzo przydatna technologia używana podczas zarządzania projektami BIM.

  Kto najczęściej korzysta z zarządzania projektami BIM?

  Zarządzanie projektami BIM oraz sama technologia jest bardzo często wykorzystywana przez projektantów. Dzięki niej z łatwością można wypełniać wszystkie zadania wchodzące w skład zarządzanie projektami BIM. Pozwala ona na opracowanie odpowiedniego modelu, na podstawie wytycznych oraz dokumentacji. Dodatkowo uzupełnia parametry materiałów, kategorii modeli czy dane, które są potrzebne do uzyskania certyfikatu budownictwa zrównoważonego.

  Dzięki technologi BIM zarządzanie projetami BIM stała się znacznie łatwiejsze.

  Odwiedź naszą stronę https://bimup.pl/wsparcie-projektanta/